Wabtec - 20 let od implementace

thumb

Wabtec MZT (dříve známá pod názvy “MZT Sopiracka oprema” a “MZT Hepos”) je předním výrobcem brzdových součástí pro železnice. Úroveň technologií a kvality přináší společnosti uznání již téměř 60 let. Brzdové systémy Wabtec zajišťují bezpečnost milionů cestujících po celém světě – mimo jiné také pasažérů známého Orient Expresu.

MZT Hepos byla založena roku 1953, v roce 2003 přešla pod italského producenta brzdových systémů – POLI Group a od června 2008 se stala součástí korporace Wabtec pod názvem Wabtec MZT.

Jedinečná makedonská tradice strojírenství v železničním průmyslu byla založena na licencích OERLIKON a STABEC v 50. letech a v 70. na SAB Wabco. Procesy strojírenství a výroby začaly jednoduchými pracovními instrukcemi.

Na začátku 90. let se otevřeli nové možnosti pro export mimo tradiční jugoslávský trh. Management společnost se začal intenzivně připravovat na úspěch v mezinárodní konkurenci pomocí standardizace a zlepšování procesů a kvality.

Před samotnou implementací ISO 9001 si členové manažerského týmu i zaměstnanci uvědomovali důležitost správného nastavení a fungování procesů a přicházeli s návrhy, jak toho docílit. V listopadu 1996 se podařilo společnosti Wabtec MZT (tehdy známé pod názvem MZT Hepos) s velkou podporou Quality Austria a jejích zkušených auditorů splnit veškeré požadavky standardu ISO 9001. MZT Hepos se stala druhou makedonskou společností, která zavedla management kvality dle ISO 9001.

Od té doby zaznamenává Wabtec HZT pozoruhodný růst, který má za následek čtyřnásobný zisk v porovnání s obdobím před certifikací. Trvalé zlepšování se stalo základním stavebním kamenem společenské kultury.

Mezitím se Wabtec MZT stal hrdým držitelem několika mezinárodních standardů od společnosti Quality Austria, mj. EN 15085 a EN 3834-2. V roce 2013 získala společnost certifikát IRIS.

V minulém roce oslavil Wabtec MZT získání druhé recertifikace IRIS a 20 let od zavedení systému dle ISO 9001 společností Quality Austria. Podíváme-li se zpět do nevšední historie společnosti, je nám zcela jasné, že standardizace a zlepšování jsou důležitými pilíři obchodního úspěchu. Wabtec MZT bude dále pokračovat ve sledování nových požadavků a jejich implementaci k podpoře růstu, stejně jako k rozvoji současných i budoucí zaměstnanců.